EFY2S30K184D032LH
EFY2S30K184D032LH Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.18UF 10% 300VAC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: Y2
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 300V
Voltage Rating - DC: 1500V (1.5kV)
Height - Seated (Max): 0.819" (20.80mm)
Capacitance: 0.18 µF
Size / Dimension: 1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFY2S30K184D032LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.18UF 10% 300VAC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: Y2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 300V, Voltage Rating - DC: 1500V (1.5kV), Height - Seated (Max): 0.819" (20.80mm), Capacitance: 0.18 µF, Size / Dimension: 1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm).
Weitere Produktangebote EFY2S30K184D032LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFY2S30K184D032LH EFY2S30K184D032LH Hersteller : Bussmann / Eaton Film Capacitors CAP FILM 0.18uF 10% 300VAC RAD
Produkt ist nicht verfügbar
EFY2S30K184D032LH EFY2S30K184D032LH Hersteller : Eaton Electronics Film Capacitors CAP FILM 0.18uF 10% 300VAC RAD