EFY2S30K222A012LH
EFY2S30K222A012LH Eaton - Electronics Division
eaton-efy2s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1259-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.0022UF 10% 300VAC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Ratings: Y2
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 300V
Voltage Rating - DC: 1500V (1.5kV)
Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2200 pF
Size / Dimension: 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFY2S30K222A012LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.0022UF 10% 300VAC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: Y2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 300V, Voltage Rating - DC: 1500V (1.5kV), Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 2200 pF, Size / Dimension: 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm).