EFY2S30K472A022LH
EFY2S30K472A022LH Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.0047UF 10% 300VAC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC: 300V
Voltage Rating - DC: 1500V (1.5kV)
Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 pF
Size / Dimension: 0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
auf Bestellung 7440 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFY2S30K472A022LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.0047UF 10% 300VAC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: Y2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 300V, Voltage Rating - DC: 1500V (1.5kV), Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 pF, Size / Dimension: 0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm).
Weitere Produktangebote EFY2S30K472A022LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFY2S30K472A022LH EFY2S30K472A022LH Hersteller : Eaton Electronics Film Capacitors CAP FILM 0.0047uF 10% 300VAC RAD