EFY2S30K822B012LH Eaton - Electronics Division
eaton-efy2s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1259-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.0082UF 10% 300VAC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC: 300V
Voltage Rating - DC: 1500V (1.5kV)
Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm)
Capacitance: 8200 pF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFY2S30K822B012LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.0082UF 10% 300VAC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: Y2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 300V, Voltage Rating - DC: 1500V (1.5kV), Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm), Capacitance: 8200 pF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm).