EFY2S30K824D132LH Eaton - Electronics Division
eaton-efy2s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1259-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.82UF 10% 300VAC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC: 300V
Voltage Rating - DC: 1500V (1.5kV)
Height - Seated (Max): 1.488" (37.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.82 µF
Size / Dimension: 1.260" L x 0.866" W (32.00mm x 22.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFY2S30K824D132LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 0.82UF 10% 300VAC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: Y2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 300V, Voltage Rating - DC: 1500V (1.5kV), Height - Seated (Max): 1.488" (37.80mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.82 µF, Size / Dimension: 1.260" L x 0.866" W (32.00mm x 22.00mm).
Weitere Produktangebote EFY2S30K824D132LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFY2S30K824D132LH EFY2S30K824D132LH Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-efy2s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1259-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 0.82uF 10% 300VAC RAD
Produkt ist nicht verfügbar
EFY2S30K824D132LH EFY2S30K824D132LH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efy2s-film-capacitor-safety-data-sheet-elx1259-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 0.82uF 10% 300VAC RAD