Produkte > CHEMI-CON > EGPA101ELL391MM25S
EGPA101ELL391MM25S
EGPA101ELL391MM25S Chemi-Con
GPA_Series.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 390uF 100 Volt
auf Bestellung 500 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGPA101ELL391MM25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 100V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 64mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.055 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.11 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGPA101ELL391MM25S EGPA101ELL391MM25S Hersteller : Chemi-Con GPA_Series.PDF Description: CAP ALUM 390UF 20% 100V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 64mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.055 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.11 A @ 100 kHz
auf Bestellung 120 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
EGPA101ELL391MM25S EGPA101ELL391MM25S Hersteller : United Chemi-Con GPALL_e-2509122.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 390uF 100 Volt