Produkte > CHEMI-CON > EGPA101ELL621MM35S
EGPA101ELL621MM35S
EGPA101ELL621MM35S Chemi-Con
GPA_Series.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 620UF 20% 100V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 44mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Capacitance: 620 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.614 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.69 A @ 100 kHz
auf Bestellung 376 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGPA101ELL621MM35S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 620UF 20% 100V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 44mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Capacitance: 620 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.614 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.69 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EGPA101ELL621MM35S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGPA101ELL621MM35S EGPA101ELL621MM35S Hersteller : United Chemi-Con -273722.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 620uF 100 Volt