Produkte > CHEMI-CON > EGPA250ELL562MM35S
EGPA250ELL562MM35S
EGPA250ELL562MM35S Chemi-Con
GPA_Series.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 25V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 19mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Capacitance: 5600 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.264 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.84 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGPA250ELL562MM35S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 25V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 19mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Capacitance: 5600 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.264 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.84 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EGPA250ELL562MM35S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGPA250ELL562MM35S EGPA250ELL562MM35S Hersteller : Chemi-Con GPA_Series.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25Volts 5600uF
Produkt ist nicht verfügbar
EGPA250ELL562MM35S EGPA250ELL562MM35S Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-273722.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25Volts 5600uF