Produkte > CHEMI-CON > EGPA350ELL102MK25S
EGPA350ELL102MK25S
EGPA350ELL102MK25S Chemi-Con
GPA_Series.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35Volts 1000uF
auf Bestellung 1415 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGPA350ELL102MK25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 33mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.368 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.28 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGPA350ELL102MK25S EGPA350ELL102MK25S Hersteller : Chemi-Con GPA_Series.PDF Description: CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 33mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.368 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.28 A @ 100 kHz
auf Bestellung 814 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
EGPA350ELL102MK25S EGPA350ELL102MK25S Hersteller : United Chemi-Con GPALL_e-2509122.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35Volts 1000uF