Produkte > CHEMI-CON > EGPA350ELL272ML35S
EGPA350ELL272ML35S
EGPA350ELL272ML35S Chemi-Con
GPA_Series.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 35V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Capacitance: 2700 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.6925 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.59 A @ 100 kHz
auf Bestellung 698 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGPA350ELL272ML35S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 35V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Capacitance: 2700 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.6925 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.59 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EGPA350ELL272ML35S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGPA350ELL272ML35S EGPA350ELL272ML35S Hersteller : Chemi-Con GPA_Series.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35Volts 2700uF
Produkt ist nicht verfügbar
EGPA350ELL272ML35S EGPA350ELL272ML35S Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-273722.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35Volts 2700uF