Produkte > CHEMI-CON > EGPA500ELL122MU35S
EGPA500ELL122MU35S
EGPA500ELL122MU35S Chemi-Con
GPA_Series.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 50V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.571" Dia (14.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 29mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.704 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.84 A @ 100 kHz
auf Bestellung 290 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGPA500ELL122MU35S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 50V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.571" Dia (14.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 29mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.704 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.84 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EGPA500ELL122MU35S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGPA500ELL122MU35S EGPA500ELL122MU35S Hersteller : United Chemi-Con GPALL_e-2509122.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50Volts 1200uF