Produkte > CHEMI-CON > EGPA500ELL471MK20S
EGPA500ELL471MK20S
EGPA500ELL471MK20S Chemi-Con
GPA_Series.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 65mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 750 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.5 A @ 100 kHz
auf Bestellung 15987 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGPA500ELL471MK20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 65mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 750 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.5 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGPA500ELL471MK20S EGPA500ELL471MK20S Hersteller : United Chemi-Con GPALL_e-2509122.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50Volts 470uF