Produkte > CHEMI-CON > EGPA500ELL821MK30S
EGPA500ELL821MK30S
EGPA500ELL821MK30S Chemi-Con
GPA_Series.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 41mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.29 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.15 A @ 100 kHz
auf Bestellung 933 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGPA500ELL821MK30S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 41mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.29 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.15 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGPA500ELL821MK30S EGPA500ELL821MK30S Hersteller : United Chemi-Con GPALL_e-2509122.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50Volts 820uF