Produkte > CHEMI-CON > EGPD250ELL752MM30H
EGPD250ELL752MM30H
EGPD250ELL752MM30H Chemi-Con
GPDLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 7500UF 20% 25V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 135°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 135°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 7500 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.9495 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.47 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGPD250ELL752MM30H Chemi-Con
Description: CAP ALUM 7500UF 20% 25V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 135°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 135°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 7500 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.9495 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.47 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EGPD250ELL752MM30H
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGPD250ELL752MM30H EGPD250ELL752MM30H Hersteller : United Chemi-Con UCC_GPDDatasheet-1210831.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25V 7500uF 20% Tol.