Produkte > UNITED CHEMI-CON > EGPD350ELL272MK35H
EGPD350ELL272MK35H
EGPD350ELL272MK35H United Chemi-Con
UCC_GPDDatasheet-1210831.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35V 2700uF 20% Tol.
auf Bestellung 1138 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGPD350ELL272MK35H United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 35V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 135°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 135°C, Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Capacitance: 2700 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.855 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.14 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGPD350ELL272MK35H EGPD350ELL272MK35H Hersteller : Chemi-Con GPDLL-e.PDF Description: CAP ALUM 2700UF 20% 35V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 135°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 135°C
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Capacitance: 2700 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.855 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.14 A @ 100 kHz
auf Bestellung 291 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
EGPD350ELL272MK35H EGPD350ELL272MK35H Hersteller : Chemi-Con UCC_GPDDatasheet.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35V 2700uF 20% Tol.