Produkte > UNITED CHEMI-CON > EGPD350ELL432MU40H
EGPD350ELL432MU40H
EGPD350ELL432MU40H United Chemi-Con
GPDLL-e.PDF
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4300UF 20% 35V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.571" Dia (14.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 135°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 135°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 4300 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.68 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.24 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGPD350ELL432MU40H United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4300UF 20% 35V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.571" Dia (14.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 135°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 135°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 4300 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.68 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.24 A @ 100 kHz.