Produkte > UNITED CHEMI-CON > EGPD500ELL112MK30H
EGPD500ELL112MK30H
EGPD500ELL112MK30H United Chemi-Con
UCC_GPDDatasheet-1210831.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50V 1100uF 20% Tol.
auf Bestellung 2220 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGPD500ELL112MK30H United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1100UF 20% 50V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 135°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 48mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 135°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Capacitance: 1100 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.532 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.22 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGPD500ELL112MK30H EGPD500ELL112MK30H Hersteller : Chemi-Con UCC_GPDDatasheet-1210831.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50V 1100uF 20% Tol.
auf Bestellung 1678 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EGPD500ELL112MK30H EGPD500ELL112MK30H Hersteller : Chemi-Con GPDLL-e.PDF Description: CAP ALUM 1100UF 20% 50V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 135°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 48mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 135°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Capacitance: 1100 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.532 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.22 A @ 100 kHz