Produkte > CHEMI-CON > EGPD500ELL132MK35H
EGPD500ELL132MK35H
EGPD500ELL132MK35H Chemi-Con
UCC_GPDDatasheet.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50V 1300uF 20% Tol.
auf Bestellung 335 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGPD500ELL132MK35H Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1300UF 20% 50V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 135°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 42mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 135°C, Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Capacitance: 1300 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.886 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.81 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EGPD500ELL132MK35H
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGPD500ELL132MK35H EGPD500ELL132MK35H Hersteller : Chemi-Con GPDLL-e.PDF Description: CAP ALUM 1300UF 20% 50V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 135°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 42mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 135°C
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Capacitance: 1300 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.886 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.81 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
EGPD500ELL132MK35H EGPD500ELL132MK35H Hersteller : United Chemi-Con UCC_GPDDatasheet-1210831.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50V 1300uF 20% Tol.