Produkte > CHEMI-CON > EGPD500ELL222ML35H
EGPD500ELL222ML35H
EGPD500ELL222ML35H Chemi-Con
GPDLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 135°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 29mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 135°C
Height - Seated (Max): 1.378" (35.00mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.11 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.48 A @ 100 kHz
auf Bestellung 435 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGPD500ELL222ML35H Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 135°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 29mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 135°C, Height - Seated (Max): 1.378" (35.00mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.11 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.48 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGPD500ELL222ML35H EGPD500ELL222ML35H Hersteller : United Chemi-Con UCC_GPDDatasheet-1210831.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50V 2200uF 20% Tol.
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 318-322 Tag (e)
Anzahl Preis
EGPD500ELL222ML35H EGPD500ELL222ML35H Hersteller : Chemi-Con UCC_GPDDatasheet.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50V 2200uF 20% Tol.