Produkte > UNITED CHEMI-CON > EGPD630ELL561MU20H
EGPD630ELL561MU20H
EGPD630ELL561MU20H United Chemi-Con
GPDLL-e.PDF
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 560UF 20% 63V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.571" Dia (14.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 135°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 61mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 135°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 895 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.79 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGPD630ELL561MU20H United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 560UF 20% 63V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.571" Dia (14.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 135°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 61mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 135°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 895 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.79 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EGPD630ELL561MU20H
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGPD630ELL561MU20H EGPD630ELL561MU20H Hersteller : Chemi-Con UCC_GPDDatasheet.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63V 560uF 20% Tol.
Produkt ist nicht verfügbar
EGPD630ELL561MU20H EGPD630ELL561MU20H Hersteller : United Chemi-Con UCC_GPDDatasheet-1210831.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 63V 560uF 20% Tol.