Produkte > UNITED CHEMI-CON > EGPD800ELL511MU25H
EGPD800ELL511MU25H
EGPD800ELL511MU25H United Chemi-Con
GPDLL-e.PDF
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 510UF 20% 80V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.571" Dia (14.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 135°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 47mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 135°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 510 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.325 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.65 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGPD800ELL511MU25H United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 510UF 20% 80V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.571" Dia (14.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 135°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 47mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 135°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 510 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.325 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.65 A @ 100 kHz.