Produkte > CHEMI-CON > EGPD800ELL751ML30H
EGPD800ELL751ML30H
EGPD800ELL751ML30H Chemi-Con
UCC_GPDDatasheet-1210831.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 80V 750uF 20% Tol.
auf Bestellung 534 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGPD800ELL751ML30H Chemi-Con
Description: CAP ALUM 750UF 20% 80V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 135°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 34mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 135°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 750 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.316 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.86 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGPD800ELL751ML30H EGPD800ELL751ML30H Hersteller : Chemi-Con GPDLL-e.PDF Description: CAP ALUM 750UF 20% 80V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 135°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 34mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 135°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 750 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.316 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.86 A @ 100 kHz
auf Bestellung 3577 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
EGPD800ELL751ML30H EGPD800ELL751ML30H Hersteller : United Chemi-Con UCC_GPDDatasheet-1210831.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 80V 750uF 20% Tol.