Produkte > CHEMI-CON > EGQB250ELL112K20H
EGQB250ELL112K20H
EGQB250ELL112K20H Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1.1MF 20% 25V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 120mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 150°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 1.1 mF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.572 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.62 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGQB250ELL112K20H Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1.1MF 20% 25V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 120mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 150°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 1.1 mF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.572 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.62 A @ 100 kHz.