Produkte > UNITED CHEMI-CON > EGQB350ELL911ML20H
EGQB350ELL911ML20H
EGQB350ELL911ML20H United Chemi-Con
GQBLL-e.PDF
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 910UF 20% 35V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 100mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 150°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 910 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.866 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.11 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGQB350ELL911ML20H United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 910UF 20% 35V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 100mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 150°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 910 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.866 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.11 A @ 100 kHz.