Produkte > CHEMI-CON > EGVD350ELL362MM30H
EGVD350ELL362MM30H
EGVD350ELL362MM30H Chemi-Con
GVDLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3600UF 20% 35V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 135°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 23mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 135°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Capacitance: 3600 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.035 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.38 A @ 100 kHz
auf Bestellung 131 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGVD350ELL362MM30H Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3600UF 20% 35V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 135°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 23mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 135°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Capacitance: 3600 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.035 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.38 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EGVD350ELL362MM30H
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGVD350ELL362MM30H EGVD350ELL362MM30H Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0012701078_1-2524787.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35V 3600uF 20% Tol. AEC-Q200