Produkte > CHEMI-CON > EGXA401VSN331MR35L
EGXA401VSN331MR35L
EGXA401VSN331MR35L Chemi-Con
GXAN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.41 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.0163 A @ 50 kHz
auf Bestellung 189 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGXA401VSN331MR35L Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.41 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.0163 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGXA401VSN331MR35L EGXA401VSN331MR35L Hersteller : United Chemi-Con GXAN_e-2887288.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 330uF 400V
auf Bestellung 71 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EGXA401VSN331MR35L EGXA401VSN331MR35L Hersteller : Chemi-Con GXAN_e.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 330uF 400V