Produkte > CHEMI-CON > EGXA401VSN471MA40L
EGXA401VSN471MA40L
EGXA401VSN471MA40L Chemi-Con
GXAN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 470uF 400V
auf Bestellung 130 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGXA401VSN471MA40L Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.673" (42.50mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.86 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.6598 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGXA401VSN471MA40L EGXA401VSN471MA40L Hersteller : United Chemi-Con GXAN_e-2887288.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 470uF 400V
auf Bestellung 418 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EGXA401VSN471MA40L EGXA401VSN471MA40L Hersteller : Chemi-Con GXAN-e.PDF Description: CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.673" (42.50mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.86 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.6598 A @ 50 kHz