Produkte > UNITED CHEMI-CON > EGXE101ELL101MK20S
EGXE101ELL101MK20S
EGXE101ELL101MK20S United Chemi-Con
GXELL_e-2509126.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100UF 100V
auf Bestellung 1996 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGXE101ELL101MK20S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 250 MOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 396 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 990 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGXE101ELL101MK20S EGXE101ELL101MK20S Hersteller : United Chemi-Con GXELL-e.PDF Description: CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 250 MOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 396 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 990 mA @ 100 kHz