Produkte > CHEMI-CON > EGXE161ELL470MK20S
EGXE161ELL470MK20S
EGXE161ELL470MK20S Chemi-Con
GXELL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 47UF 20% 160V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 187 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 280.5 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGXE161ELL470MK20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 47UF 20% 160V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 187 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 280.5 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EGXE161ELL470MK20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGXE161ELL470MK20S EGXE161ELL470MK20S Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-772867.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 160Volts 0.2