Produkte > UNITED CHEMI-CON > EGXE250ELL102MK25S
EGXE250ELL102MK25S
EGXE250ELL102MK25S United Chemi-Con
-772867.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 1000uF 25Volts 0.2
auf Bestellung 268 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGXE250ELL102MK25S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 40 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 810 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.35 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EGXE250ELL102MK25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGXE250ELL102MK25S EGXE250ELL102MK25S Hersteller : Chemi-Con GXELL-e.PDF Description: CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 40 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 810 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.35 A @ 100 kHz