Produkte > CHEMI-CON > EGXE500ELL100MH12D
EGXE500ELL100MH12D
EGXE500ELL100MH12D Chemi-Con
GXELL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 750 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 72 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 180 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 836 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGXE500ELL100MH12D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 750 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 72 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 180 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGXE500ELL100MH12D EGXE500ELL100MH12D Hersteller : United Chemi-Con GXELL_e-2509126.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10uF 50Volts 0.2