Produkte > UNITED CHEMI-CON > EGXE800ELL101MJ20S
EGXE800ELL101MJ20S
EGXE800ELL101MJ20S United Chemi-Con
GXELL_e-2509126.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 80Volts 0.2
auf Bestellung 1160 Stücke:
Lieferzeit 360-364 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGXE800ELL101MJ20S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 80V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 80 V, Impedance: 390 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 316 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 790 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EGXE800ELL101MJ20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGXE800ELL101MJ20S EGXE800ELL101MJ20S Hersteller : Chemi-Con GXELL-e.PDF Description: CAP ALUM 100UF 20% 80V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 80 V
Impedance: 390 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 316 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 790 mA @ 100 kHz