Produkte > UNITED CHEMI-CON > EGXE800ELL331MK30S
EGXE800ELL331MK30S
EGXE800ELL331MK30S United Chemi-Con
GXELL_e-2509126.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 330uF 80Volts 0.2
auf Bestellung 991 Stücke:
Lieferzeit 366-370 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGXE800ELL331MK30S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 80V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 80 V, Impedance: 160 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 695 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.39 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EGXE800ELL331MK30S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGXE800ELL331MK30S EGXE800ELL331MK30S Hersteller : Chemi-Con GXELL-e.PDF Description: CAP ALUM 330UF 20% 80V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 80 V
Impedance: 160 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 695 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.39 A @ 100 kHz