Produkte > UNITED CHEMI-CON > EGXF161ELL101MJ35S
EGXF161ELL101MJ35S
EGXF161ELL101MJ35S United Chemi-Con
GXFLL_e-2509078.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 160 Volts 20%
auf Bestellung 945 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGXF161ELL101MJ35S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 560 mA @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote EGXF161ELL101MJ35S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGXF161ELL101MJ35S EGXF161ELL101MJ35S Hersteller : Chemi-Con GXFLL-e.PDF Description: CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 560 mA @ 120 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
EGXF161ELL101MJ35S EGXF161ELL101MJ35S Hersteller : Chemi-Con Chemi-Con_GXFLL_e.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 160VDC 100uF Tol 20% 10x35mm AEC-Q200