Produkte > CHEMI-CON > EGXF161ELL151MK30S
EGXF161ELL151MK30S
EGXF161ELL151MK30S Chemi-Con
Chemi_Con_GXFLL_e-3313664.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 160VDC 150uF Tol 20% 12.5x30mm AEC-Q200
auf Bestellung 439 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGXF161ELL151MK30S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 150UF 20% 160V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 619.5 mA @ 120 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGXF161ELL151MK30S EGXF161ELL151MK30S Hersteller : Chemi-Con GXFLL-e.PDF Description: CAP ALUM 150UF 20% 160V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 619.5 mA @ 120 Hz
auf Bestellung 664 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
EGXF161ELL151MK30S EGXF161ELL151MK30S Hersteller : United Chemi-Con GXFLL_e-2509078.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 150uF 160 Volts 20%