Produkte > CHEMI-CON > EGXF201ELL820MJ40S
EGXF201ELL820MJ40S
EGXF201ELL820MJ40S Chemi-Con
Chemi-Con_GXFLL_e.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 200VDC 82uF Tol 20% 10x40mm AEC-Q200
auf Bestellung 452 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGXF201ELL820MJ40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 82UF 20% 200V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Capacitance: 82 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 626.5 mA @ 120 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGXF201ELL820MJ40S EGXF201ELL820MJ40S Hersteller : Chemi-Con GXFLL-e.PDF Description: CAP ALUM 82UF 20% 200V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Capacitance: 82 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 626.5 mA @ 120 Hz
auf Bestellung 998 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
EGXF201ELL820MJ40S EGXF201ELL820MJ40S Hersteller : United Chemi-Con GXFLL_e-2509078.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 82uF 200 Volts 20%