Produkte > CHEMI-CON > EGXF350ELL561MK15S
EGXF350ELL561MK15S
EGXF350ELL561MK15S Chemi-Con
Chemi-Con_GXFLL_e.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35VDC 560uF Tol 20% 12.5x15mm AEC-Q200
auf Bestellung 636 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGXF350ELL561MK15S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 82mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 610 mA @ 120 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGXF350ELL561MK15S EGXF350ELL561MK15S Hersteller : United Chemi-Con GXFLL_e-2509078.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 560uF 35 Volts 20%
auf Bestellung 996 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EGXF350ELL561MK15S EGXF350ELL561MK15S Hersteller : Chemi-Con GXFLL-e.PDF Description: CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 82mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 610 mA @ 120 Hz