Produkte > CHEMI-CON > EGXF350ELL622MM40S
EGXF350ELL622MM40S
EGXF350ELL622MM40S Chemi-Con
GXFLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6200UF 20% 35V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 14mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6200 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.616 A @ 120 Hz
auf Bestellung 250 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGXF350ELL622MM40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6200UF 20% 35V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 14mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 6200 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.616 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote EGXF350ELL622MM40S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGXF350ELL622MM40S Hersteller : United Chemi-Con -1016798.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 6200uF 35 Volts 20%