Produkte > CHEMI-CON > EGXF401ELL240MJ35S
EGXF401ELL240MJ35S
EGXF401ELL240MJ35S Chemi-Con
GXFLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 24UF 20% 400V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 24 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 246 mA @ 120 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGXF401ELL240MJ35S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 24UF 20% 400V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 24 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 246 mA @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote EGXF401ELL240MJ35S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGXF401ELL240MJ35S EGXF401ELL240MJ35S Hersteller : Chemi-Con Chemi_Con_GXFLL_e-3313664.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 400VDC 24uF Tol 20% 10x35mm AEC-Q200
Produkt ist nicht verfügbar
EGXF401ELL240MJ35S Hersteller : United Chemi-Con -1016798.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 24uF 400 Volts 20%