Produkte > CHEMI-CON > EGXF630ELL152MM30S
EGXF630ELL152MM30S
EGXF630ELL152MM30S Chemi-Con
Chemi_Con_GXFLL_e-3313664.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63VDC 1500uF Tol 20% 18x30mm AEC-Q200
auf Bestellung 6 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGXF630ELL152MM30S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 63V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 37mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.86 A @ 120 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGXF630ELL152MM30S EGXF630ELL152MM30S Hersteller : United Chemi-Con GXFLL_e-2509078.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1500uF 63 Volts 20%
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 205-209 Tag (e)
Anzahl Preis
EGXF630ELL152MM30S EGXF630ELL152MM30S Hersteller : Chemi-Con GXFLL-e.PDF Description: CAP ALUM 1500UF 20% 63V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 37mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.86 A @ 120 Hz