Produkte > CHEMI-CON > EGXF630ELL511MK25S
EGXF630ELL511MK25S
EGXF630ELL511MK25S Chemi-Con
Chemi_Con_GXFLL_e-3313664.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63VDC 510uF Tol 20% 12.5x25mm AEC-Q200
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 170-174 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGXF630ELL511MK25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 510UF 20% 63V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 72mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 510 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 940 mA @ 120 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGXF630ELL511MK25S EGXF630ELL511MK25S Hersteller : United Chemi-Con GXFLL_e-2509078.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 510uF 63 Volts 20%
auf Bestellung 206 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EGXF630ELL511MK25S EGXF630ELL511MK25S Hersteller : United Chemi-Con GXFLL-e.PDF Description: CAP ALUM 510UF 20% 63V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 72mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 510 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 940 mA @ 120 Hz