Produkte > CHEMI-CON > EGXL160ELL221MJC5S
EGXL160ELL221MJC5S
EGXL160ELL221MJC5S Chemi-Con
GXLLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 170 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 400 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 800 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1832 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGXL160ELL221MJC5S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 170 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 400 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 800 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EGXL160ELL221MJC5S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGXL160ELL221MJC5S EGXL160ELL221MJC5S Hersteller : United Chemi-con gxlll-e.pdf Cap Aluminum Lytic 220uF 16V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 800mA 5000h 125°C Automotive AEC-Q200 Bulk
Produkt ist nicht verfügbar
EGXL160ELL221MJC5S EGXL160ELL221MJC5S Hersteller : Chemi-Con NIPCS02087_1-2524689.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16Volts 220uF