Produkte > CHEMI-CON > EGXL350EC3331MJ20S
EGXL350EC3331MJ20S
EGXL350EC3331MJ20S Chemi-Con
GXLLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 94 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 650 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.3 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EGXL350EC3331MJ20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 94 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 650 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.3 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EGXL350EC3331MJ20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EGXL350EC3331MJ20S EGXL350EC3331MJ20S Hersteller : United Chemi-Con NIPCS02087_1-2524689.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35Volts 330uF cut leads