EHHD015A0A41-SZ
EHHD015A0A41-SZ ABB Power Electronics Inc.
EHHD015A0A?TNR=Data%20Sheets%7CEHHD015A0A%7CPDF
Hersteller: ABB Power Electronics Inc.
Description: DC DC CONVERTER 5V 75W
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Packaging: Box
Package / Case: 8-SMD Module
Size / Dimension: 2.28" L x 0.90" W x 0.31" H (57.9mm x 22.8mm x 7.9mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 90.5%
Current - Output (Max): 15A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 5V
Control Features: Enable, Active Low
Part Status: Obsolete
Power (Watts): 75 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.25 kV
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EHHD015A0A41-SZ ABB Power Electronics Inc.
Description: DC DC CONVERTER 5V 75W, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO, Packaging: Box, Package / Case: 8-SMD Module, Size / Dimension: 2.28" L x 0.90" W x 0.31" H (57.9mm x 22.8mm x 7.9mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 90.5%, Current - Output (Max): 15A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 5V, Control Features: Enable, Active Low, Part Status: Obsolete, Power (Watts): 75 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2.25 kV.
Weitere Produktangebote EHHD015A0A41-SZ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EHHD015A0A41-SZ EHHD015A0A41-SZ Hersteller : GE Critical Power EHHD015A0A-368728.pdf Isolated DC/DC Converters 18-75VIN 5VOUT 15A NEG LOGIC SMT