EHHD015A0A841Z
EHHD015A0A841Z ABB Power Electronics Inc.
EHHD015A0A?TNR=Data%20Sheets%7CEHHD015A0A%7CPDF
Hersteller: ABB Power Electronics Inc.
Description: DC DC CONVERTER 5V 75W
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Packaging: Tray
Package / Case: 8-DIP Module
Size / Dimension: 2.28" L x 0.90" W x 0.30" H (57.9mm x 22.8mm x 7.6mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 90.5%
Current - Output (Max): 15A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 5V
Control Features: Enable, Active Low
Part Status: Active
Power (Watts): 75 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.25 kV
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EHHD015A0A841Z ABB Power Electronics Inc.
Description: DC DC CONVERTER 5V 75W, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO, Packaging: Tray, Package / Case: 8-DIP Module, Size / Dimension: 2.28" L x 0.90" W x 0.30" H (57.9mm x 22.8mm x 7.6mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 90.5%, Current - Output (Max): 15A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 5V, Control Features: Enable, Active Low, Part Status: Active, Power (Watts): 75 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2.25 kV.
Weitere Produktangebote EHHD015A0A841Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EHHD015A0A841Z Hersteller : GE Critical Power EHHD015A0A?TNR=Data%20Sheets EHHD015A0A generic Isolated DC/DC Converters 75W 18-75Vin 5V 15A TH 2.79Pin AutoResrt