EJF2213000
EJF2213000 Excel Cell Electronic Co., Ltd.
file020211109130239.pdf
Hersteller: Excel Cell Electronic Co., Ltd.
Description: MICRO SW, 3A, RIGHT ANGLE
Packaging: Tray
Current Rating (Amps): 3A (AC), 1A (DC)
Mounting Type: Through Hole
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -25°C ~ 65°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Round (Pin Plunger)
Operating Force: 75gf
Mechanical Life: 1,000,000 Cycles
Electrical Life: 30,000 Cycles
Release Force: 5gf
Pretravel: 0.020" (0.5mm)
Differential Travel: 0.005" (0.13mm)
Operating Position: 0.217" (5.5mm)
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EJF2213000 Excel Cell Electronic Co., Ltd.
Description: MICRO SW, 3A, RIGHT ANGLE, Packaging: Tray, Current Rating (Amps): 3A (AC), 1A (DC), Mounting Type: Through Hole, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -25°C ~ 65°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Round (Pin Plunger), Operating Force: 75gf, Mechanical Life: 1,000,000 Cycles, Electrical Life: 30,000 Cycles, Release Force: 5gf, Pretravel: 0.020" (0.5mm), Differential Travel: 0.005" (0.13mm), Operating Position: 0.217" (5.5mm), Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.