Produkte > BUSSMANN / EATON > EKC14-50-3P
EKC14-50-3P
EKC14-50-3P Bussmann / Eaton
eaton-ekc14-14x38-ev-fuse-data-sheet-elx1309-en.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Automotive Fuses EKC14 Family, 50 Amp, 1000 Vdc, 50 kA I.R., 14 x 38 mm footprint, 3P Terminal
auf Bestellung 70 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKC14-50-3P Bussmann / Eaton
Description: FUSE EV 50A 1000VDC 3P TERM, Packaging: Box, Package / Case: Radial Bend Cylinder, Size / Dimension: 0.589" Dia x 1.555" L (14.96mm x 39.50mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 50A, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Electrical, Industrial, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA, Voltage Rating - DC: 1 kVDC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKC14-50-3P EKC14-50-3P Hersteller : Eaton Electronics eaton-ekc14-14x38-ev-fuse-data-sheet-elx1309-en.pdf Automotive Fuses EKC14 Family, 50 Amp, 1000 Vdc, 50 kA I.R., 14 x 38 mm footprint, 3P Terminal
auf Bestellung 146 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKC14-50-3P EKC14-50-3P Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ekc14-14x38-ev-fuse-data-sheet-elx1309-en.pdf Description: FUSE EV 50A 1000VDC 3P TERM
Packaging: Box
Package / Case: Radial Bend Cylinder
Size / Dimension: 0.589" Dia x 1.555" L (14.96mm x 39.50mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 50A
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C