Produkte > CHEMI-CON > EKHE401ELL560MK30S
EKHE401ELL560MK30S
EKHE401ELL560MK30S Chemi-Con
KHELL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 56UF 20% 400V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 480 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 864 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 515 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKHE401ELL560MK30S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 56UF 20% 400V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 56 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 480 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 864 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKHE401ELL560MK30S EKHE401ELL560MK30S Hersteller : United Chemi-Con KHELL_e-2887376.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 56uF 400V
auf Bestellung 1411 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKHE401ELL560MK30S EKHE401ELL560MK30S Hersteller : Chemi-Con KHELL-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 56uF 400V