Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKHF421ELL121ML35S
EKHF421ELL121ML35S United Chemi-Con
KHF_Series_DS.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 420V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 420 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKHF421ELL121ML35S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 420V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 420 V.
Weitere Produktangebote EKHF421ELL121ML35S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKHF421ELL121ML35S EKHF421ELL121ML35S Hersteller : Chemi-Con KHFLL_e-2887319.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 120uF 420V