Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKHJ401VSN521MR54M
EKHJ401VSN521MR54M
EKHJ401VSN521MR54M United Chemi-Con
KHJ_Series_DS.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 520UF 20% 400V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.224" (56.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 520 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.44 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.0224 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKHJ401VSN521MR54M United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 520UF 20% 400V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.224" (56.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 520 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.44 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.0224 A @ 50 kHz.